אופלי » Blog Archive » צורת חיים חדשה נתגלתה עמוק מתחת לשלג האנטרקטי


צורת חיים חדשה נתגלתה עמוק מתחת לשלג האנטרקטי

אנטרטיקה. האם יתכן ונמצא סוג חדש של חיים? nasa.

 

מדענים רוסים מאמינים כי גילו צורה חדשה של חיים אשר הייתה חבויה במשך מיליוני שנים באגם עמוק מתחת ליבשת אנטרטיקה, כך דיווחו בסוף השבוע סוכנויות הידיעות.

עם סיומם של קידוחים אשר נמשכו על פני יותר מעשור בגושי הקרח שבאנטרטיקה, נלקחו במהלך השנה שעברה דגימות מים מאגם שנשמר קפוא במשך כ-14 מיליון שנה, בעומק של כ-3,700 מטר מתחת לפני האדמה הקפואה.
לדברי המדענים, הדגימות עשויות להוות הצצה אל החיים שהיו כאן לפני עידן הקרח, וכמו כן הן יכולות לספק רמזים בנוגע לחיים על פני פלנטות אחרות.

"לאחר שהוצאנו מכלל אפשרות מזהמים מכל סוג ידוע, הגענו למסקנה שמצאנו DNA בקטריאלי שאינו תואם לאף זן שידוע בעולם", אומר סרגיי בולאט, מהמכון לפיזיקה גרעינית בסנט פטרסבורג לסוכנות הידיעות RIA.

"אם הבקטריה הזו הייתה נמצאת על המאדים, היינו ללא  ספק אומרים כי יש חיים על המאדים, אבל ה-DNA הזה נמצא על פני כדור הארץ", הוא אומר. “אנו קוראים לזה צורת חיים בלתי מזוהה או בלתי מסווגת".

הבקטריות שנמצאו עמוק בשלג האנטרקטי עשויות לספק את התשובה הטובה ביותר עד כה לשאלה האם החיים יכולים לשרוד בתנאים קיצוניים על מאדים או על הירח של צדק, המכונה אירופה.

 תגובה אחת על “צורת חיים חדשה נתגלתה עמוק מתחת לשלג האנטרקטי”