אופלי » Blog Archive » אפסון משיקה את ה-CLO – תו תקן חדש לבחינת איכות מקרני וידאו – המודד את תפוקת האור הצבעוני בפועל


אפסון משיקה את ה-CLO – תו תקן חדש לבחינת איכות מקרני וידאו – המודד את תפוקת האור הצבעוני בפועל

במקביל להשקת תו התקן החדש שיהפוך לסטנדרט תעשייה הבוחן את איכותם של המקרנים,  אפסון ישראל משיקה קו מקרנים חדש המיועד לשווקים הביתיים, עסקיים ומסחריים

EB-G6900WU

EB-G6900WU

ענקית ההדמיה, חברת אפסון, מציגה דרך חדשה למדידת עוצמתם ואיכותם של מקרני וידאו. במקביל חושפת החברה את דגמי מקרני ה- 3LCD החדשים לשנת 2014 המיועדים להדרכות ולימודים, עסקים, שילוט דיגיטלי ולקולנוע ביתי. המקרנים מפגינים עוצמת אור (לבן וצבעוני) בהירה פי 3 בהשוואה למקרני ה-DLP של המתחרים.

מותגי מקרנים רבים מתגאים בבהירות הלבן של המקרנים שלהם. עם זאת, כיום, כל הסרטים והמצגות הם צבעוניים. אם רמת ההקרנה של בהירות צבעים אינה מספיקה ואינה תואמת לבהירות הלבן, הצבעים המוקרנים עשויים להיראות עמומים ודהויים. אם רמת הבהירות של הצבעים ושל הלבן גבוהה במידה שווה, התמונות המופקות בהירות וצבעיהן חיים. כדי להקל על הצרכן הניצב מול מדף המקרנים, השיקה אפסון, תקן תעשייה חדש המודד את תפוקת האור הצבעוני (CLO) בפועל של המקרן – ערך המתקבל כתוצאה ממדידת הבהירות של האור האדום, הירוק והכחול.

"לצבעים תפקיד חשוב באיכות התמונה", אומר אורן פליישר, מנכ"ל אפסון ישראל. "מסיבה זו חשוב להכיר את בהירות הצבעים של המקרן, הנמדדת ביחידות לומן. תו ה- CLO הוא סטנדרט חדש המספק לקונים נתונים נוספים שבאמצעותם ניתן להשוות מקרנים כיום. תפוקת אור צבעוני נמוכה פירושה תמונות עמומות עם צבעים דהויים". לדברי פליישר, בדיקת בהירות הצבעים היא הכרחית כיום, שכן יצרנים רבים מפרסמים רק את בהירות האור הלבן של המקרנים. "מקרנים דיגיטליים יוצרים צבעים בדרכים שונות, ולכן חשוב להכיר את בהירות הצבעים של המקרן לפני רכישתו. בהירות הלבן לא מתארת את התמונה המלאה ולא מבטיחה תמונות באיכות טובה או צבעים בהירים. נתון זה מעיד רק על הבהירות בעת הקרנה של תמונה לבנה חלקה; הוא לא מציג את התמונה הכוללת… מקרנים דיגיטליים מפיקים צבעים בדרכים שונות ומשמעות הדבר היא שקיימים הבדלים משמעותיים בבהירות הצבעים שלהם".

3x brighter-color

3x brighter-color

לדברי פליישר, את ההשלכות ניתן לראות בכל התחומים בהם משתמשים כיום במקרנים: בתחום העסקי, בחדרי הישיבות, תמונות בהירות וצבעים חיים יותר משפרים את התוצאות ויוצרים את הרושם המרבי על לקוחות, בכיתות ובאולמות הלימוד, השיעורים ייראו מרתקים יותר, ובבית, מערכת הקולנוע הביתית, המפיקה תמונות בהירות וצבעים חיים יתנו את האפקט המרבי.

"בבדיקה עיוורת שנערכה למקרן אפסון, לעומת חמישה מקרני DLP בעלי שבב יחיד ממותגים שונים ובעלי רמת הארה זהה, 95% מהמשתתפים בסקר אמרו שהמקרן מתוצרת אפסון הפיק את הצבעים החיים ביותר. 98% מהם אמרו שהוא הפיק את התמונות הבהירות ביותר באופן כללי", אומר פליישר. "מי שמתכוון לרכוש מקרן חייב מהיום לחפש אחר ערכים נפרדים של בהירות צבעים ובהירות לבן, כדי להבטיח קבלה של התמונות הבהירות ביותר עם הצבעים החיים ביותר. צריך לקחת בחשבון שחלק מהיצרנים לא מספקים את ערכי בהירות הצבעים (CLO), כך שעליך שצריך תמיד לבקש את המידע הזה כדי לקבל החלטה מושכלת".

 בקו החדש ניתן למצוא את:

EB-W16SK

מקרן תלת-ממד פסיבי ראשון  לשימוש מסחרי בפני קהלים גדולים. המקרן התלת-ממדי פועל בשיטת ה'הערמה הכפולה', מציג חוויה תלת-ממדית למגוון קהלים והוא אידיאלי למוסדות חינוך, מוזיאונים, תערוכות ולתעשיית האירוח.

המערכת מורכבת משתי יחידות הקרנה, המוערמות יחד במרכב שתוכנן במיוחד. על-ידי הצבת היחידות זו על זו, התמונות מיושרות בצורה אלקטרונית באמצעות הגדרת יישור אוטומטי של המקרן. אפשרות זו מקצרת בצורה דרמטית את זמן ההגדרה. איכות התמונה מובטחת באמצעות טכנולוגיית 3LCD של אפסון המשחזרת בנאמנות מגוון צבעים רחב כדי ליצור תמונות טבעיות ומלאות חיים; אידיאלי עבור שיעורי מדע ותערוכות אומנות.  לשני המקרנים פלט אור לבן וצבעוני במידה שווה של 3,000 לומן, לקבלת תמונות תלת-ממד בהירות במגוון תנאי תאורה היקפית.

מחיר: כ-11,200 ש"ח, כולל מע"מ.

EB-G6900WU

המקרן לפינות ולקירות זוויתיים. אידיאלי לשוק ההשכרה ולשילוט הדיגיטלי בתחומי הבידור, המסחר והקמעונאות, הודות לפלט לומן גבוה, כניסת HDBaseT, והיכולת להקרין לפינות ועל שטחים עקמומיים. תמונות המכוונות למשטח עקמומי, או לפינת אזור ההקרנה, מותאמות אוטומטית, ומאפשרות למשתמשים הקרנה ללא עיוות. בנוסף, ניתן לסובב את המקרן בצורה אנכית ב- 360 מעלות, כך שהמשתמשים יכולים להניע את התצוגה ברחבי החדר או האולם  כדי שתתאים לצורכיהם. ה- EB-G6900WU כולל רזולוציית מסך WUXGA, כניסת HDBaseT, טכנולוגיה חדשנית להעברת חמישה אותות, כולל וידיאו HD לא דחוס, אודיו, מתח ושליטה, במחיר נמוך ולמרחקים גדולים של עד 100 מ' באמצעות כבל cat5/6 סטנדרטי. המקרן קל להגדרה ולשימוש, הודות למגוון תכונות התקנה ידידותיות למשתמש, דוגמת יישור פיקסלים ואחידות צבעים. תכונות אלו מבטיחות שלאחר שהמקרנים מותקנים, המשתמשים יכולים להתמקד בתוכן במקום בהתאמת הגדרות מסך.

מחיר: כ-39,700 ש"ח, כולל מע"מ.

EB-G6800

מקרן רב עוצמה, להתקנה קבועה ועתיר בתכונות חדשניות האידיאלי לשוק ההשכרה ולשילוט הדיגיטלי בתחומי הבידור, המסחר והקמעונאות, הודות לפלט לומן גבוה והיכולת להקרין לפינות ועל שטחים עקמומיים. EB-G6800 מקרין תמונות ברזולוציית מסך של XGA וכולל גם כניסת HDBaseT. תמונות המכוונות למשטח עקמומי, או לפינת אזור ההקרנה, מותאמות אוטומטית, ומאפשרות למשתמשים הקרנה ללא עיוות. בנוסף, ניתן לסובב את המקרן בצורה אנכית ב- 360 מעלות, כך שהמשתמשים יכולים להניע את התצוגה ברחבי החדר או האולם  כדי שתתאים לצורכיהם. 'גימיק' נוסף: מיזוג שוליים, האומר שניתן להקרין תמונה מסך רחב גדולה ממספר מקרנים ו"לתפור" את החלקים יחד בצורה חלקה.

מחיר: כ-27,500 ש"ח, כולל מע"מ.

EB-G6350 ו-EB-G6450

שני מקרנים רבי עוצמה המיועדים להתקנה קבועה בחללי תצוגה רחבי ידיים. המקרנים,  העתירים בתכונות חדשות, אידיאליים לארגונים ולמוסדות להשכלה גבוהה, ומתוכננים להתקנה באולמות הרצאות וחדרי ישיבות גדולים. הדגמים החדשים אף תואמים לעדשות מסדרת Epson EB-G5  – ואידיאלים עבור עסקים המשדרגים את המקרנים המותקנים אצלם. שני הדגמים מתאפיינים ברמות בהירות גבוהות מאוד ורזולוציות מסך המתאימות לכל צורך עסקי. צבעים מלאי חיים משוחזרים באמינות הודות לטכנולוגיית 3LCD של אפסון, בעוד שניגודיות ניתנת להצגה במגוון רמות של תאורה היקפית, הודות לפלט אור גבוה במידה שווה של אור לבן וצבעוני. בנוסף, ניתן לסובב את המקרנים בצורה אנכית ב- 360 מעלות, כך שהמשתמשים יכולים להניע את התצוגה ברחבי החדר כדי שתתאים לצורכיהם.המקרנים קלים להגדרה ולשימוש, כך שלאחר שהמקרנים מותקנים, המשתמשים יכולים להתמקד בתוכן במקום בהתאמת הגדרות מסך.

מחיר EB-G6350: כ-22,600 ש"ח, כולל מע"מ.

מחיר EB-G6450: כ-26,000 ש"ח, כולל מע"מ.

בנוסף, אפסון מציגה מקרנים חדשים המיועדים לשוחרי הקולנוע הביתי והגיימינג:

 

EH-TW5200

מקרן ייעודי למשחקי וידיאו, הכולל 'מצב מהיר' חדש. למקרן יש יחס ניגודיות גבוה וקישוריות MHL המאפשרת הפעלת ו'ניגון' תוכן מסמארטפונים וממחשבי טבלט. ה- EH-TW5200 אידיאלי עבור גיימרים הרוצים להשקיע במסך גדול כדי להשלים את החווייה שמספקת קונסולת המשחקים שלהם, והוא מספק גרפיקת משחקים בהירה באיכות Full HD בדו-ממד ובתלת ממד. על-ידי מעבר ל'מצב מהיר', המשתמשים יכולים לשקוע לחלוטין במשחקי וידאו המתנהלים בקצב מהיר וללא פיגור – חשוב עבור טורנירים של שחקנים מרובים, או משחקי ירי, הנדרשים לזמן תגובה של שברירי  שנייה. ה- EH-TW5200 הוא גם אחד ממקרני המשחקים הראשונים של אפסון המאפשרים למשתמשים להפעיל תוכן ישירות מסמארטפונים או ממחשבי טאבלט הודות ליציאת MHL – לרבות תמונות, סרטוני וידיאו ומוזיקה.

מחיר: כ- 8000 ש"ח, כולל מע"מ

EH-TW7200

מספק תמונות באיכות גבוהה עבור מגוון רחב של סוגי תוכן ובמחיר משתלם. הוא קל במיוחד להגדרה ומאפשר למשתמשים להמיר סרטי HD בדו-ממד לתלת-ממד במגע לחצן. עם רמות גבוהות של יחס ניגודיות ובהירות, זו דרך מושלמת להעשרת חוויית הקולנוע הביתי.

מחיר: כ- 16,000 ש"ח, כולל מע"מ.

EH-TW9200

המקרן לחובבי הקולנוע המתקדמים. עם יחס ניגודיות כפול כמעט לעומת דגמים קודמים וקישוריות MHL חדשה עבור סמארטפונים וטבלטים, כולל ה- EH-TW9200 גם אינטרפולציה של פריימים בדו-ממד ובתלת-ממד. עם בהירות יוצאת מן הכלל ויחס ניגודיות גבוה במידה שלא תיאמן של 600,000:1 במצב דו-ממד ותלת-ממד, המקרן מציע חוויה קולנועית סוחפת באמת. הוא בעל אישור ISF מלא, כולל את טכנולוגיית שיפור הנהירות של אפסון עבור ביצועי תלת-ממד וניתן להתאמה בקלות לכל סביבה ביתית, הודות למגוון אפשרויות הקישוריות וההגדרה הגמישות.

מחיר: כ-20,000 ש"ח, כולל מע"מ.Deprecated: תבנית ללא comments.php לא קיים מאז גרסה 3.0.0 ואין תחליף חלופי. יש להוסיף את הקובץ comments.php לתבנית. in C:\HostingSpaces\oplinet\opli.co.il\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 4917

סגור לתגובות.