אופלי » Blog Archive » חשיפה: התעשייה האווירית מציגה כלי שייט בלתי מאויש מתקדם למשימות בתחום הגנת המולדת


חשיפה: התעשייה האווירית מציגה כלי שייט בלתי מאויש מתקדם למשימות בתחום הגנת המולדת

KATANA- כשב"מ חדש פרי פיתוח התעשייה האווירית.  קרדיט: התעשייה האווירית לישראל בע"מ (תע"א-יח"צ)

KATANA- כשב"מ חדש פרי פיתוח התעשייה האווירית.
קרדיט: התעשייה האווירית לישראל בע"מ (תע"א-יח"צ)

נמל תעופה בן גוריון, 4 בפברואר 2014- התעשייה האווירית (תע"א) חושפת לראשונה כלי שייט בלתי מאויש (כשב"מ) קרבי ייחודי למשימות בטחון שוטף בזירה הימית.

הכשב"מ הנקרא KATANA, הינו חלק ממענה כולל שמציעה התע"א ללקוחותיה ותומך במגוון רחב של יישומים בתחום הגנת המולדת, ביניהם הגנה על איזורי סחר כלכליים (ZZE), גבולות ימיים, נמלים ונכסים אסטרטגיים ימיים (אסדות קידוח, צינורות נפט ועוד).
כלי השייט הרב תכליתי משמש בין היתר לסיורים ומבצעים הן במים עמוקים והן בסמוך לחוף.

ל- KATANA אופן פעולה דואלי, גם בעזרת תחנת שליטה ובקרה מתקדמת או באופן אוטונומי (בלתי מאויש) וגם ככלי שייט קרבי מאויש.

הכשב"מ החדש הינו בעל יכולות התראה מוקדמת והוא נותן תמונת מצב בזמן אמת על ידי איתור, זיהוי וסיווג מטרות קרובות ורחוקות מאוד, כולל יירוט שלהם, אם נדרש.
מאפייני ה- KATANA כוללים ניווט אוטונומי, מערכת למניעת התנגשות, מערכת שליטה מתקדמת ועוד. כמו כן, הכלי מצויד במיטען ייעודי (מטע"ד) מסוגים שונים: מערכות תקשורת וקשר (קו-ראיה, ללא קו-ראיה), מכ"מים ומערכות נשק.

העיצוב והתצורה המודולאריים, מאפשרים גמישות מבצעית מרבית לנוחות הלקוח ולסיפוק צרכיו בזירה.

KATANA מצטרף למשפחת כלים בלתי מאוישים פרי פיתוחה של התע"א באוויר, ביבשה בים ובחלל. בהתבסס על ניסיונה הרב של התע"א, ניתן להסב פלטפורמה ימית קיימת או לספק פלטפורמה חדשה, לפי דרישת הלקוח. עובדה המשפרת את היכולות המבצעיות ומספקת פתרונות זמינים ליישום.

בתמונה:
KATANA- כשב"מ חדש פרי פיתוח התעשייה האוויריתDeprecated: הקובץ תבנית ללא comments.php הוצאה משימוש בגרסה 3.0.0 ואין לו תחליף חלופי. יש להוסיף את הקובץ comments.php לתבנית. in C:\HostingSpaces\oplinet\opli.co.il\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 5583

סגור לתגובות.