אופלי » Blog Archive » חברת AVBA תחשוף בתערוכת "ננו-ישראל 2014" את המדפסת הננומטרית התלת מימדית הראשונה בישראל


חברת AVBA תחשוף בתערוכת "ננו-ישראל 2014" את המדפסת הננומטרית התלת מימדית הראשונה בישראל

המדפסת הננומטרית

המדפסת הננומטרית

חברת AVBA, נציגתה הבלעדית של ננוסקרייב בישראל, תחשוף לראשונה במסגרת כנס "ננו-ישראל 2014" והתערוכה הנלווית אליו, מדפסת ננו תלת ממדית המבוססת על עיקרון כתיבה בפוטו-רסיסט (חומר רגיש לחשיפה לאור) על ידי קרן לייזר מדויקת. המדפסת מסוגלת "לכתוב" מבנים תלת מימדים ברזולוציות גבוהות. שימושים במדפסת ניתן לראות כיום במחקרים בתחום המיקרו אופטיקה, פוטוניקה, חקר חומרים, רפואה ובמגוון תחומים במדעי החיים.

 

המדפסת מאפשרת להדפיס מבנים תלת ממדיים זעירים, בעלי עובי קו של מספר ננומטרים (לשם ייחוס, עובי ממוצע של שערת אדם הוא כ- 80,000 ננומטר). ה'כתיבה' נעשית על עקרון פיזיקאלי של חשיפת חומר רגיש לאור (עקרון הדומה לצילום באמצעות פילם). בשונה ממצלמה, החשיפה נעשית במקרה זה באמצעות קרן לייזר דקה המכוונת בדיוק רב על גבי המצע וגורמת לו לשנות את מבנהו המולקולארי. באמצעות תהליך פשוט של הסרת שאריות החומר שלא עבר חשיפה נשארים עם מבנה זעיר בהתאם לתוכנית סריקת הקרן. הפיתוח מאפשר לבצע מה שהיה מוגדר עד כה מדע בדיוני, כגון הדפסת רובוטים ננומטרים, המסוגלים לנוע בגוף האדם ולהוביל תרופות לאזורים בעיתיים, או לחקור תופעות פיזיקאליות בדיוק שהיה עד כה כמעט בלתי אפשרי.

מכשול המזעור מהווה מגבלה מוכרת ברוב תחומי המדע ועד כה נדרשו תהליכים מסובכים כדי לעקוף הגבלה טכנולוגית זו שדרשו שעות עבודה רבות של פיתוח וניסוי. המדפסת החדשה מהווה מאיץ טכנולוגי חשוב שאת השפעתה ניתן יהיה לראות בכמעט בכל תחום.

ננוסקרייב נוסדה ב-2007 בחממה המדעית Karlsruhe Institute of Technology שבגרמניה על ידי מדענים מתחום הננו-פוטוניקה לאחר מחקר של כעשר שנים. כיום משמשות המדפסות הננומטריות בעשרות מרכזי מחקר ברחבי העולם. באחרונה זכתה החברה בפרס החדשנות היוקרתי Prism award 2014.

המערכת הראשונה של מדפסת התלת-מימד בישראל הותקנה לא מכבר באוניברסיטה העברית במרכז ברוידא לחדשנות בהנדסה ומדעי המחשב.

כנס "ננו-ישראל 2014" והתערוכה הנלויית אליו, ייערכו השנה בין ה-24 ל-25 במרס 2014 במלון דויד אינטרקונטיננטל בתל אביב ויתמקדו בחידושים ובהזדמנויות העסקיות בתחומי האנרגיה, מים, סביבה, ננו-חומרים, ננו-אלקטרוניקה, ננו-פוטוניקה, ננו-ביו וננו-רפואה. האירוע מיועד לחוקרים באקדמיה, לאנשי תעשייה ועסקים מרחבי העולם, וישמש נקודת מפגש לגורמי אקדמיה מדענים וחוקרים, חברות, אנשי הון סיכון, קרנות פרטיות, משקיעים מוסדיים וארגוניים, אנשי רגולציה, טכנולוגיה ופיתוח, ומקבלי החלטות בממשל,. הכנס נערך בשיתוף הוועדה הלאומית לננוטכנולוגיה INNI  ומרכזי הננו-טכנולוגיה באוניברסיטאות השונות ובארגון חברת כנס תערוכות.

אתר: http://www.kenes.com/nanoDeprecated: תבנית ללא comments.php לא קיים מאז גרסה 3.0.0 ואין תחליף חלופי. יש להוסיף את הקובץ comments.php לתבנית. in C:\HostingSpaces\oplinet\opli.co.il\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 4917

סגור לתגובות.