אופלי » Blog Archive » מנכ"ל אינטל הכריז על שיתוף פעולה עם ארדואינו ; גיקים ללא רקע בתכנות בכלל יוכלו לבנות רובוטים בגודל אנושי הנשלטים על-ידי סמארטפון


מנכ"ל אינטל הכריז על שיתוף פעולה עם ארדואינו ; גיקים ללא רקע בתכנות בכלל יוכלו לבנות רובוטים בגודל אנושי הנשלטים על-ידי סמארטפון

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', הכריז היום על שיתוף פעולה עם Arduino, פלטפורמת החומרה בעלת הקוד הפתוח. קרזניץ חשף גם את Intel Galileo Board, המוצר החדש בסדרה חדשה של לוחות פיתוח מבוססי ארדואינו המצוידים בארכיטקטורה של אינטל. ערכות פיתוח וממשקי תכנות תואמי ארדואינו מקלים על אמנים, מעצבים וחובבי "עשה זאת בעצמך" – אשר לעתים קרובות אינם בעלי רקע טכני – ליצור אובייקטים או סביבות אינטראקטיביים. באמצעות לוח הפיתוח גלילאו, אינטל וקהילת ארדואינו יפעלו לפיתוח מוצרים עתידיים שיספקו את הביצועים, כושר המדרוג והאפשרויות של הטכנולוגיה של אינטל לקהילת היוצרים הזו.

מוקאפ של מארז גליליאו

מוקאפ של מארז גליליאו

אודות ארדואינו

ארדואינו היא פלטפורמת החומרה הראשונה בעלת קוד פתוח שהושקה ב-2006 במטרה לפשט את תהליך הבנייה של אבות טיפוס אלקטרוניים. היא מאפשרת לאנשי היומיום, המצוידים במעט ידע טכני או בלעדיו לבנות מוצרים אינטראקטיביים. המערכת האקולוגית של ארדואינו היא שילוב של שלושה מרכיבים שונים, הכוללים לוח אלקטרוני קטן המקל ומפחית את עלות למידת התכנות של בקר-מיקרו, יישום תוכנה חינמי המשמש לתכנות הלוח וקהילה תוססת. מדי יום באתר האינטרנט www.arduino.cc, אלפי בני אדם יוצרים קשר עם משתמשים אחרים לקבלת סיוע ורעיונות ובכדי לתרום לפרויקטים שונים.

 

Intel Galileo

Intel Galileo

לוח הפיתוח גלילאו של אינטל: מה אתם רוצים ליצור?

לוח Intel Galileo הוא הראשון בשורה של לוחות תוכנה תואמי ארדואינו המבוססת על ארכיטקטורה של אינטל ומיועדים לקהילות המעצבים והחינוך. הפלטפורמה קלה לשימוש על-ידי מעצבים וכל מי שמעוניין להעלות את העיצוב לשלב הבא.

גליליאו של אינטל משלב את הביצועים של הטכנולוגיה של אינטל ואת קלות השימוש בסביבת פיתוח התוכנה ארדואינו. לוח הפיתוח רץ על מערכת הפעלה לינוקס עם הקוד הפתוח עם ספריות תוכנה של ארדואינו המאפשרות מדרוג וקלות שימוש חוזר בתוכנות קיימות, הקרויות "Sketches”". את גליליאו של אינטל ניתן לתכנת עם מערכת ההפעלה מק של אפל, חלונות של מיקרוסופט ולינוקס עם הקוד הפתוח. הלוח תואם את החומרה והתוכנה של Arduino Shields.

אינטל גלילאו מצויד במעבד Intel Quark SoC X1000, המוצר הראשון במשפחת אינטל קווארק של מוצרים בעלי ליבה קטנה וצריכת חשמל נמוכה. טכנולוגיית Intel Quark תרחיב במהירות את הארכיטקטורה של אינטל לתחומים צומחים נוספים, החל מה"אינטרנט של הדברים" וכלה במחשוב לביש. המערכת על שבב Quark X1000, אשר פותחה באירלנד, היא בעלת ליבה אחת של 32-סיביות, Single Thread וארכיטקטורה תואמת Pentium Instruction Set הפועלת במהירות של 400MHz.

במטרה להרחיב את השימוש ה-Native והיכולות מעבר למערכת האקולוגית של Arduino, לוח הפיתוח של אינטל מגיע עם כמה ממשקי קלט פלט סטנדרטיים, לרבות ACPI, PCI Express, אתרנט 10/100Mb, התקן USB 2.0 ויציאות EHCI/OHCI המקלים על ניפוי השגיאות. גלילאו גם משלב את היתרונות של Arduino IDE עם היכולות המתקדמות של פיתוח תוכנה של תוכנת לינוקס שלמה וללא שינויים בפלטפורמה אחת הנתמכת על-ידי שרשרת שלמה של כלי קוד פתוח.

ככלל, לוח הפיתוח גלילאו הוא כלי מצוין לבנייה מהירה של אבות טיפוס כגון צגי LED המגיבים למדיה חברתית או להתמודדות עם פרויקטים מורכבים, החל ממיכון של מכשירים ביתיים וכלה בבניית רובוטים בגודל אנושי הנשלטים על-ידי סמארטפון.

גלילאו של אינטל יהיה זמין החל מנובמבר. למידע על נקודות מכירה ופרטים נוספים, בקרו ב- http://maker.intel.com  וב-www.intel.com/support/go/galileo

אינטל: חינוך וקהילת היוצרים

כחלק מהמאמץ, קרזניץ הכריז על תרומה רחבת היקף של 50,000 לוחות גלילאו לאלף אוניברסיטאות ברחבי העולם. התרומה תימסר לאוניברסיטאות במהלך 18 החודשים הבאים.

"באמצעות התרומה המתמשכת שלנו לחינוך, אנו יודעים שלמידה מעשית מעניקה השראה במדעים, טכנולוגיה ומתמטיקה," אמר קרזניץ. "אני בעצמי יוצר דברים כבר הרבה שנים ונלהב מאוד מהאפשרויות המרגשות של הטכנולוגיה ומה שניתן ליצור בעזרתה. אנו מצפים לשיתוף פעולה פורה עם ארדואינו ומקווים לספק לקהילה זו מוצרים מדהימים של אינטל שיסייעו ליוצרים למתוח את גבולות הדמיון."

אינטל משתפת כבר פעולה עם 17 אוניברסיטאות בשש יבשות בפיתוח תוכנית לימודים המבוססת על לוחות גלילאו. מטרת היוזמה החינוכית היא לספק למחנכים וסטודנטים את עוצמת הכלים הטכנולוגיים. החברה מצפה להוסיף עוד אוניברסיטאות ליוזמה זו בחודשים הקרובים.

יחד עם Maker Media, Pixar ו-Cognizant, אינטל שותפה להקמה ולתמיכה ב-Maker Education Initiative ומפעילה את Start Making!, יוזמה שנועדה להעניק בטחון ולעורר התלהבות לחינוך מדעי-טכנולוגי אצל ילדים. בתוכנית זו, אינטל מספקת למידה מעשית הניתנת לשחזור בבית או בבית הספר עם ערכות אלקטרוניות מוכנות, כלי תוכנה וחומרים הנמצאים בכל בית.

בעשר השנים האחרונות אינטל השקיעה יותר ממיליארד דולר בחינוך תיכוני וגבוה ביותר מ-60 מדינות, כולל ישראל, על מנת לספק את הכלים והמשאבים הדרושים להבאת יכולות הלמידה של המאה ה-21 לכל כיתה.

חברת אינטל הוקמה בסנטה קלרה, קליפורניה,  בשנת 1968 על  ידי גורדון מור ורוברט נויס.

ב-1974 הציגה אינטל את המעבד הזעיר הראשון, וכך יצרה את מהפכת המחשוב ששינתה את העולם. אינטל, המובילה העולמית בחדשנות בתחום הסיליקון, מפתחת טכנולוגיות, יוזמות ומוצרים, המקדמים את האופן בו אנשים חיים ועובדים. אינטל מעסיקה כיום 95,000 עובדים בעולם כולו ומספקת לתעשיית המחשבים מוצרי תקשורת ותוכנה, לוחות-אם, וכמובן, מיקרו מעבדים. אינטל פועלת בישראל משנת 1974. 

החברה עוסקת בעיקר בפיתוח וייצור מיקרו מעבדים ומוצרי רשת ותקשורת. לחברה 4 מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים, פתח תקווה) ו- 2  מפעלי ייצור (קרית גת וירושלים), והיא מעסיקה למעלה מ 8,500 עובדים ישירים. מידע נוסף  ניתן למצוא באתרי החברה:

אינטל העולמית –   www.intel.com  , אינטל ישראל – www.intel.com/ilDeprecated: תבנית ללא comments.php לא קיים מאז גרסה 3.0.0 ואין תחליף חלופי. יש להוסיף את הקובץ comments.php לתבנית. in C:\HostingSpaces\oplinet\opli.co.il\wwwroot\wp-includes\functions.php on line 4917

סגור לתגובות.