מדטרוניק משיקה בישראל את "אנלייט" Enlite™ - הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה

טכנולוגיה חדשנית המהווה בשורה לחולי סוכרת: ילדים, נשים בהריון ומבוגרים!

מאת הודעות לעיתונות.
WeSell רשת שותפים

Medtronic Enlite
22 בנובמבר 2011

• סנסור Enlite החדשני זעיר, נוח וידידותי ביותר למשתמש, מאפשר החדרה קלה ללא כאב ואינו מורגש כלל לאורך כל ימי השימוש

• סנסור Enlite משפר את יכולתם של חולי סוכרת לצפות ולזהות היפוגליקמיה, אחת מהסכנות הקשות של חולים בסוכרת נעורים (סוכרת סוג 1). כאשר סנסור Enlite מופעל עם מערכת ההתרעות הצפויות הקיימות במשאבת אינסולין המתקדמת "פארדיים Veo" ייהנו המטופלים מיכולת דיוק גבוהה במיוחד של 98% באיתור היפוגליקמיה.

• סנסור Enlite החדש ישווק בישראל על ידי חברת אגנטק, משווקת משאבות אינסולין "פארדיים Veo" והטכנולוגיה לקריאת סוכר רציפה של מדטרוניק


חברת מדטרוניק המובילה בתחום הטכנולוגיות הרפואיות בישראל ובעולם , השיקה בישראל את הסנסור המתקדם ביותר בעולם לקריאת סוכר רציפה. שיפורים משמעותיים בעיצוב הופכים את סנסור "אנלייט" לקטן, נוח וידידותי יותר למשתמש.

במחקר קליני שנערך עם סנסור Enlite, העידו מרבית משתתפי המחקר כי ההחדרה נטולת כאב וכי השימוש בדוקרן נוח ביותר. כאשר סנסור Enlite מופעל עם מערכת ההתרעות הצפויות הקיימות במשאבת אינסולין המתקדמת "פארדיים Veo" ייהנו המטופלים מיכולת דיוק גבוהה במיוחד של 98% באיתור היפוגליקמיה. הסנסור כלול בסל הבריאות עבור ילדים ונשים בהריון עם סוכרת מסוג 1 (בכפוף להתוויות).לדברי פרופ' אוהד כהן, המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת, המרכז הרפואי שיבא תל השומר: "סנסור Enlite המושק בישראל מהווה צעד חשוב נוסף במהפכה הטיפולית בסוכרת מסוג 1. סנסור Enlite מציג התקדמות משמעותית בדיוק ובזיהוי אירועי היפוגליקמיה לעיתים אף טרם הופעתם, דבר המאפשר למטופל לשמור על איזון הדוק יותר תוך הימנעות מערכי סוכר נמוכים העלולים להיות אף מסכני חיים".

מחקרים קליניים חשובים מוכיחים כי קריאת סוכר רציפה עוזרת לחולי סוכרת לשפר את איזון הסוכר וזאת ללא עלייה במקרי היפוגליקמיה (רמות סוכר נמוכות באופן מסכן חיים)


היפוגליקמיה הינה אחד המצבים המסוכנים הנלווים לסוכרת ובמקרים מסוימים עלולה לגרום לאובדן הכרה ואף למוות. כשליש מחולי הסוכרת חווים היפוגליקמיה במהלך השינה כך שהיכולת שלהם לזהות ולהגיב בזמן על-מנת למנוע התקפים חמורים נפגמת. בעוד שחלק מהחולים חווים "סימני אזהרה" לפני אירוע היפוגליקמיה, הרי שאחרים אינם חווים סימנים כלשהם ואינם מודעים לירידת ערכי הסוכר.קריאת סוכר רציפה מהווה מרכיב חשוב בניהול מחלת הסוכרת. מחקר STAR 3 החשוב הראה כי חולי סוכרת מסוג 1 מגיעים לאיזון טוב יותר של מחלת הסוכרת עם משאבות אינסולין "פארדיים" משולבות סנסור לקריאת סוכר רציפה לעומת טיפול בזריקות יומיות מרובות (MDI). בנוסף, מחקרים מאוחרים יותר מעידים כי ככל שגוברת תכיפות השימוש בקריאת סוכר רציפה, משתפר איזון הסוכר של חולי הסוכרת, וזאת ללא עלייה באירועי היפוגליקמיה.

הסנסור ניתן לשילוב במכשור המתקדם של מדטרוניק לטיפול בסוכרת: במשאבת האינסולין המתקדמת ביותר בעולם "פארדיים Veo" או פארדיים 522/722, במוניטור "גארדיאן" לקריאת סוכר רציפה בזמן אמת (למזריקי אינסולין), וב"הולטר" לבדיקות סוכר "iPRO" הנמצא במרפאות הסוכרת.
הטכנולוגיות המתקדמות של מדטרוניק לטיפול בסוכרת משווקת על ידי חברת אגנטק.

חולי סוכרת נעזרים בטכנולוגיה לקריאת סוכר רציפה כדי לנטר באופן רציף את רמות הסוכר שלהם במהלך כל שעות היום והלילה. קריאות הסוכר משודרות אלחוטית ומוצגות במסך המשאבה או מוניטור "גארדיאן".
קריאת סוכר רציפה מספקת תמונה מקיפה ומעמיקה על התנהלות מחלת הסוכרת משום שהיא מראה שינויים, תנודות ומגמות של ערכי הסוכר, אשר אינם מתקבלים בבדיקות אקראיות עם מכשיר סוכר ביתי (סרט וידאו לעומת תמונות בודדות).

בשנת 2010 פרסמה האגודה האמריקאית לאנדוקרינולוגיה הצהרה אודות יתרונות השימוש בקריאת סוכר רציפה. קריאת הסוכר הרציפה עוזרת לחולי סוכרת מסוג 1 עם ערך A1c גבוה מ-7% לשפר את איזון הסוכר ללא עלייה באירועי היפוגליקמיה. "קריאת סוכר רציפה אינה רק חידוש טכנולוגי, אלא משפרת את חייהם של החולים אשר מטמיעים את השימוש בה בניהול הכולל של מחלת הסוכרת". האגודה ממליצה על שימוש בקריאת הסוכר הרציפה במיוחד עבור ילדים, מתבגרים ומבוגרים הסובלים מאירועי היפוגליקמיה מרובים או מאי מודעות להיפוגליקמיה (hypoglycemia unawareness),חולים בעלי רמת ההמוגלובין מסוכרר A1c גבוה מהרמה המומלצת, חולים עם תנודתיות גדולה בערכי הסוכר, נשים בהריון עם סוכרת או נשים עם סוכרת המתכננות הריון.
WeSell רשת שותפים

חזרה למגאזין

כל הזכויות שמורות אופלי התשס"ח