סיקור של ה - TOSHIBA Portege R835-P56X

קל וקומפקטי אך עם זאת בעל מפרט עשיר, עוצמתי ובלתי מתפשר

מאת מנחם גליק.
WeSell רשת שותפים

Portege R835-P56X


הדבר הראשון המורגש בלפטופ החדש של טושיבה זה המשקל הקל והקומפקטיות. המחשב פשוט קליל לאחיזה. והוא גם ממש דק.

פרט לכך המחשב מצויד במעבד i5 עוצמתי עם ארבע ליבות, 4GB DDR3 זכרון פנימי, ושאר תכונות וחיבורים שכיום הם כבר די סטנדרטיים כמו חיבור HDMI, כניסת SATA, כניסת USB 3, קורא כרטיסי SD, שקע לאוזניות ומיקרופון, וגם חיבור VGA שמאפשר חיבור מהיר וקל למסך מחשב חיצוני, וכן כונן DVD.
בנוסף, המחשב מצוייד במצלמה מובנית לשיחות וידאו.

Portege R835-P56X

המחשב שיצא לשוק בשבועות האחרונים כבר הספיק לקבל ביקורות טובות מאוד וציונים גבוהים מהגולשים, ולא בכדי.

כפי שפתחתי - הדבר המורגש ביותר עם האחיזה הראשונה בלפטופ הוא המשקל הקל, והכמעט לא מורגש - רק 1.45kg. ובכלל המחשב מאוד קומפקטי, ונוח וקל מאוד לאחיזה ולנשיאה. המסך הוא 13.3 אינץ'.
ממדי המחשב הם: 12.44” x 8.94” x 0.72”

עיצוב ומפרט
למחשב עיצוב יוקרתי ומאופק. המחשב מגיע בצבע שחור עם מרקם עדין מעליו. המחשב כאשר הוא סגור הוא דק מאוד, וקל מאוד לאחיזה ונשיאה ביד אחת.

Portege R835-P56X

המקלדת די נוחה, כאשר המקשים שטוחים ודקים, ובין המקשים יש רווח. לדעתי המקשים מעט קטנים ודקים. אני אישית מעדיף את המקלדות הצפופות יותר, אך עם מקשים רכים ועבים. מצד שני, במגבלות הממדים טושיבה בהחלט עשו פה עבודה טובה.

ממש מעל המקלדת ממוקמים שני כפתורים: כפתור eco Utility שמיועד לחסכון באנרגיה וזמן סוללה ארוך יותר. וכפתור נוסף למצב של חיבור המחשב למקרן לצורך הקרנת מצגת.
לחיצה על כפתור ה - FN מציגה על המסך חיווי של הפונקציות השונות.

משטח העקיבה יחסית קטן, אך די מדויק, ונוח לשימוש. המשטח הוא מולטי טאצ', ומאפשר הגדלה והקטנה של תמונות, ושל התצוגה בעזרת שתי אצבעות. כאשר מתרגלים לעבוד איתה - התכונה הזו נוחה ושימושית, ומייעלת את העבודה.
מה שכן הפריע לי אלו הם המקשים המתכתיים של משטח העקיבה שהם די נוקשים ומרעישים בכל לחיצה.

למחשב מסך LED רפלקטיבי ברזולוציה של 1366x768.

Portege R835-P56X
Portege R835-P56X מולטימדיה
המחשב מצוייד במעבד גרפי בעל זכרון 64MB-1696MB.
הרמקולים של המחשב סבירים, מפיקים סאונד טוב, ובעוצמה סבירה, אך מעט מאכזבים באיכות השמע.
המסך כאמור, הוא מסך LED, 13.3 אינץ' ביחס 16:9, רפלקטיבי. התצוגה היא חדה וברורה.

ביצועים
המחשב מצויד במעבד i5 ובכרון פנימי של 4GB DDR3, כך שבאופן כללי המחשב מהיר, ובעל פעולה חלקה ומהירה.
היישומים נפתחים מהר ובזריזות, ולא נתקעים.
הרצתי על המחשב כלי פיתוח של מיקרוסופט, וכן תוכנת עיבוד תמונה במקביל, כאשר בתוכנת עיבוד התמונה פתחתי מספר רב של תמונות (כדי להעמיס קצת על הזכרון) והמחשב עדיין מגיב בזריזות, ובלי להיתקע.

תכונה חשובה נוספת היא מערכת פנימית שמזהה תנודות ורעידות של המחשב (במידה והשולחן לא יציב, וכו') ומעבירה את הדיסק קשיח למצב מוגן (מבלי לעצור את העבודה השוטפת) וכך מגינה על הדיסק הקשיח.

המחשב מגיע מצויד בסל תוכנות של טושיבה כגון תוכנת גיבוי, זיהוי פנים (למצלמה המובנית), ועוד יישומים של טושיבה. כמו כן, המחשב מגיע עם אופיס סטארטר, ועם נורטון אנטיוירוס לשלושים יום (לאחר מכן יש לרכוש את התוכנה). בנוסף, כבר מותקן על הדפדפן סרגל כלים של גוגל.
המחשב מסופק עם מערכת הפעלה Windows Home Premium 64 bit.

הסוללה היא 6 תאים לטיום יון, ומספיקה לכמה שעות עבודה, כאשר בעזרת תכונת ה - eco utility ניתן להאריך את זמן העבודה.Portege R835-P56X

סיכום ומסקנות
מדובר במחשב אידיאלי לעבודה - בעיקר למי שמסתובב הרבה עם המחשב מחוץ למשרד, והסיבה כמובן היא הממדים הקומפקטיים והמשקל הקל. ביחד עם המפרט המרשים, והביצועים המרשימים המחשב הופך לבחירה מצויינת שנותנת תמורה בהחלט טובה למחיר.
המחשב יכול להתאים גם לסטודנטים, שוב, בגלל הממדים הקומפקטיים, וגם כי הביצועים מאפשרים להריץ כלי פיתוח שדורשים כוח מחשוב, ותוכנות גראפיות.

למפרט המחשב באתר היצרן:
http://us.toshiba.com/computers/laptops/portege/R830/R835-P56X

חזרה לגאדג'ט

WeSell רשת שותפים


כל הזכויות שמורות אופלי התשס"ח