התעשייה האווירית חושפת ספינת סיור מהירה למשימות הגנת המולדת

"מיני- דבורה" תוצג לראשונה בכנס HLS של מכון הייצוא שייערך השבוע בגני התערוכה

דגם ספינת המיני דבורה שיוצג בכנס

דגם ספינת המיני דבורה שיוצג בכנס11 בנובמבר, 2012

נמל תעופה בן גוריון, 11 בנובמבר, 2012 - התעשייה האווירית (תע"א) מציגה לראשונה את ה"מיני- דבורה", ספינת סיור למשימות בטחון שוטף (בט"ש) הגנת המולדת HLS (Homeland Security) והגנת המים הכלכליים (EEZ). הספינה תיחשף בכנס HLS של מכון הייצוא הנפתח מחר (יום שני, 12.11.2012) בגני התערוכה בת"א.

ספינת "מיני- דבורה" הנמנית על משפחת ספינות הבט"ש מדגם "סופר דבורה", הינה תוצר של הניסיון המצטבר והמורשת הימית של מפעל רמתא, הממוקם בבאר שבע. המפעל מפתח ומייצר את ספינות הבט"ש הנמצאות בפעילות מבצעית בחיל הים הישראלי וחילות זרים מזה ארבעה עשורים.

הספינה החדשה משתייכת לקטגורית ספינת סיור קלה ומהירה, ומציעה שילוב נדיר של מהירות גבוהה, תמרון בתנאי מזג אוויר קשים וים גבוה, טווחים ארוכים, הנדסת- אנוש ייחודית ועלויות נמוכות בהפעלת הספינה לאורך זמן. המבנה הייחודי של הספינה מאפשר לה לבצע משימות הן במים רדודים בקרבת חופים והן בלב ים.

בניית הספינה נעשית באופן מודולארי דבר המאפשר התקנה של אמצעי לחימה ומערכות שונות לפי דרישות הלקוח, ושדרוג מתמיד של הספינה עם ההתפתחויות בתחום האלקטרוניקה, המכ"מים וכלי הנשק. בנוסף, יכול הלקוח לבחור אחת משתי מערכות הנעה: מדחפי שטח (ASD) או הנעה באמצעות סילוני מים (WJ).

בתמונה:
דגם ספינת ה"מיני דבורה" שיוצג בכנס

עוד באלקטרוניקה וטכנולוגיה

עוד חדשות