חברת ג'יניוס (G-NIUS), המשותפת לאלביט מערכות ולתעשייה האווירית, תפתח עבור צה"ל את נחשון-הדור החדש של רכבים בלתי מאוישים

לרכב החדש תהיה יכולת אוטונומית גבוהה בתנועה ובביצוע משימות והוא ישמש כאמצעי תומך לחימה

מאת הודעות לעיתונות.


WeSell רשת שותפים

Guardium UGV

ג'יניוס מערכות קרקעיות בלתי-מאוישות, חברה משותפת לאלביט מערכות ולתעשייה האווירית, נבחרה לפתח עבור צה"ל דור חדש של כלי רכב בלתי מאוישים ( כרב"מים).
השלמת פיתוח המערכות, שתיעשה בהובלת מפא"ת ומפקדת זרוע היבשה, מיועדת להתבצע עד שנת 2011.

כלי הרכב החדש, נחשון, מתבסס על נסיון שנרכש בהפעלת מערכת כלי הרכב האוטונומיים גארדיום, שנכנסה לשימוש מבצעי בצה"ל בשנת 2008.לכלי הרכב מהדור החדש יהיו יכולות אוטונומיות גבוהות יותר מאלו של הכרב"מים הקיימים, הן מבחינת תנועה והן מבחינת יכולות משימתיות.
בנוסף, תשופר יכולת העבירות ויפותחו פתרונות שליטה מגוונים ומתקדמים יותר.

הכרב"מ החדש יוכל לשאת עליו מטען גדול וכבד יותר ולכן יוכלו להתקין עליו כמות מטע"דים רבה יותר להגדלת יכולת ההתמצאות הסביבתית, ההתנהלות האוטונומית וקבלת ההחלטות העצמית.

תוספת היכולות של הכרב"מ החדש מאפשרת גמישות מבצעית רבה יותר, להפעלה מבצעית במתארים שונים.

יכולות נוספות אלו יהפכו את הרכב לכלי תומך לחימה, לעומת הגארדיום, הנמצא כעת בשימוש צה"ל ומשמש בעיקר למשימות אבטחה.ארז פלד, מנכ"ל ג'יניוס, מסר כי החלטת צה"ל לפתח דור חדש של כלי רכב בלתי מאויישים ממחישה את הנחיצות שבהפעלת כלי רכב מסוג זה ואת תרומתם החשובה במשימות אבטחה ולחימה מודרנית.
פלד הוסיף כי צה"ל הוא אחד הצבאות המתקדמים בעולם בתחום השימוש בכלים בלתי מאוישים והוא מקווה כי בעקבותיו יחליטו צבאות נוספים בעולם להצטייד במערכות כלי רכב בלתי מאוישים מתוצרת ג'יניוס.

WeSell רשת שותפים

חזרה למגאזין

כל הזכויות שמורות אופלי התשס"ח