ניסוי חץ 2009

טיל "חץ 2 משופר" ביצע היום ניסוי יירוט מוצלח

מאת הודעות לעיתונות.


WeSell רשת שותפים

מתאר ניסוי חץהיום (7 באפריל 2009), בשעות הבוקר, בצעה מערכת "חץ" ניסוי מערכתי מוצלח. זהו הניסוי השבעה עשר של מיירט ה"חץ" והניסוי האחד עשר של מערכת הנשק.

בניסוי זה נבחנו יכולות משופרות של מערכות הנשק, כפי שפותחו במסגרת תוכנית השיפורים (ASIP) המשותפת לישראל וארה"ב.

במהלך הניסוי שוגר טיל המדמה איום בליסטי בתנאים מאתגרים במיוחד. לאחר שיגור המטרה נכנסה המערכת לפעולה, המכ"מ זיהה את המטרה והעביר נתוניה אל מרכז ניהול הירי אשר חישב תכנית הגנה נגדה.

הנתונים הועברו אל המשגר ומיירט הניסוי בעל הביצועים המשופרים ביצע את מסלולו בהצלחה מלאה והשמיד את המטרה.

בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון, משרד ההגנה האמריקאי והתעשיות השותפות בפרויקט.הצלחת הפרויקט מהווה מדרגה חשובה בתכנית הפיתוח ובהתפתחות היכולות המבצעיות למתן מענה לאיום הגובר של טילים בליסטיים בזירה.

שר הביטחון, מר אהוד ברק, צפה בשיגור ה"חץ" ממסוק צה"ל בעת חזרתו מסיור באוגדת עזה. השר עודכן על תוצאות הניסוי. השר ציין: "מערכת ההגנה העתידית היא פרויקט חשוב עבור מדינת ישראל. השילוב יחד של מערכת "כיפת ברזל", שגם היא ביצעה ניסוי מוצלח בשבוע שעבר, עם מערכת ה"חץ", וה"חץ המשופר" יעניקו הגנה מיטבית מאיומים קרובים ומידיים ועד איומים אסטרטגיים. מערכת הביטחון פועלת באופן אינטנסיבי על מנת לספק מערכת הגנה רב שכבתית מפני טילים ורקטות להבטחת ביטחוניים של אזרחי ישראל".

מנכ"ל משרד הביטחון, מר פינחס בוכריס, מסר שהצלחת הניסוי מהווה נדבך חשוב בפיתוח מערכת הגנה בפני איומים עתידיים. המנכ"ל שיבח את אנשי התעשיות הביטחוניות, אנשי משרד הביטחון וצה"ל על שיתוף הפעולה, היצירתיות ויכולות הפיתוח שהביאו להצלחת הניסוי.


ניסוי חץ

מר יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר בנוגע לניסוי:" זוהי הצלחה משמעותית ביותר בניסוי אתגרי מול איום המייצג יכולות עתידיות שאולי יופיעו בזירה. התעשייה האווירית עם מפעל מל"מ כקבלן ראשי ומפעלים נוספים של התעשייה האווירית, תורמים את תרומתם למערכת הביטחון, לצה"ל ולמדינת ישראל".

WeSell רשת שותפים

WeSell רשת שותפים

חזרה למגאזין

כל הזכויות שמורות אופלי התשס"ח