היעד החדש במסעו של גוליבר - מהדורה מוגבלת של עטים

Montblanc Nicolas Rieussec

01 בנובמבר 2012

מאז שנת 1992 משיקה MONTBLANC (מונבלאן) בכל שנה מהדורת עטי סופרים מוגבלת כמחווה לסופר מפורסם בן זמננו, מתוך מטרה לקדם את התרבות המודרנית. השנה - מהדורה זו מוקדשת לסאטיריקן והסופר שיצר את גוליבר, ג'ונתן סוויפט.

סוויפט נולד בדבלין בשנת 1667 ובמהלך חייו התגורר באנגליה ובאירלנד לסירוגין. הוא התהדר בתואר שני באמנות מאוניברסיטת אוקספורד ואף בתואר 'כומר' בכנסייה האנגליקנית. סוויפט פיתח את יכולות הכתיבה שלו כעורך משנה של עיתון אירי, וכסופר של ספרים שפורסמו תחת שמות בדויים. בכתביו חשף עוולות חברתיות שהיה עד להן תוך דגש על המוסר המפוקפק של בני האדם. ספרו המוכר ביותר הוא "מסעות גוליבר", אשר נחשב לאחת מהקלאסיקות המוכרות ביותר בתרבות המערבית, וכתביו הנוספים היו בעיקר סאטירות עוקצניות וביקורתיות על בעלי קרקעות אנגלים שניצלו את האירים לרעה.

ג'ונתן סוויפט כתב למעלה מ-30 יצירות במהלך חייו, אך "מסעות גוליבר" שפרסם בשנת 1726 זכור כיצירת המופת שלו. הסיפור האפי מתאר את מסעותיו של המנתח האנגלי, ד"ר למואל גוליבר, המגיע בספינה לארצות אקזוטיות ורחוקות, שם הוא נתקל בגמדים, ענקים, מדענים מוזרים וסוסים אינטליגנטיים. הגיבור הוא אמנם הדמות הנאיבית בסיפור, אך הוא מגלה התעללות הנובעת מכוח ושחיתות בכל אחד מהמקומות בהם הוא מבקר, בנוסף למאבקים בין הפרט לחברה. הרומן עשיר ומלא הדמיון נכתב על מנת למתוח ביקורת על תחלואי החברה האנגלית, הוא משקף את החוויות של סוויפט בעידן ההשכלה ותוקף את התנהגותם היהירה של מעמד השליטים האנגליים בתקופה ההיא.

בעיצוב מהדורת העטים המוגבלת כמחווה לסוויפט, מעצבי MONTBLANC שאבו השראתם מהסיפור האוונגרדי "מסעות גוליבר" ובפרט מפרק הליליפוט, מסעו הראשון. כך, קנה העט איוריו מסמלים את החבלים שבהם השתמש גוליבר בכדי להגיע לחוף האי ליליפוט, פקק העט העשוי שרף שחור נושא את חתימתו של סוויפט ועוצב בצורת כובעו המשולש של גוליבר, שאפיין סוחרים טיפוסיים במאה ה-18. בנוסף, קליפ העט מצופה פלטינה ומדמה את המדרגות, עליהן ראש עיריית ליליפוט הגמד היה צריך לטפס, על מנת לשוחח עם גוליבר, וציפורן העט המצופה בזהב 18 קראט מתהדרת בחריטה משוכללת, המציגה את צעדת צבא הליליפוט בין רגליו של ליליפוט.

המהדורה המוגבלת כוללת עט נובע (12,800 יחידות), עט רולר (8,800 יחידות), עט כדורי (14,600 יחידות) ועיפרון מכאני (1,000 יחידות).

מחיר: החל מ-3,740 ש"ח עד 12,130 ש"ח
להשיג בחנות הבוטיק של MONTBLANC בקניון רמת אביב
או בחנות הבוטיק של המותג בכיכר המדינה
03-6439291