התעשייה האווירית חושפת את ראם - נ"ט – רכב משוריין ממוגן חדש לגילוי והשמדת טנקים

ראם נ'ט משוריין ממוגן

27 במרץ 2012

נמל התעופה בן-גוריון, 27 במרץ 2012 – התעשייה האווירית (תע"א) חושפת לראשונה את ראם-נ"ט - רכב משוריין וממוגן המיועד לגילוי והשמדת טנקים. ראם-נ"ט יוצג בתערוכת 2012FIDAE שתתקיים בין התאריכים 27-30 למרץ בסנטיאגו, צ'ילה.

כלי הרכב המשוריין החדש מבוסס על רכב הראם דגם 3, המפותח ומיוצר במפעל רמתא של התע"א בבאר-שבע. מערכת הנשק העיקרית של ראם-נ"ט היא ארבעה טילי נמרוד (Short-Range) SR מונחי לייזר המותקנים על "במה" הידראולית אשר מאפשרת אפסנה חשאית ומוגנת בעת תנועה והרמה של משגר הטילים לירי.

טילי נמרוד SR שפותחו על ידי מפעל מבת טילים של התע"א, מותאמים להפעלה מתוך כלי רכב יבשתיים, טנקים, מסוקים ואף מספינות קרב. את המטרה לטיל נמרוד SR ניתן לציין על ידי רכב השיגור עצמו, או על ידי מציין לייזר קרקעי או אווירי אחר. לטיל הנמרוד SR טווח של עד 8 ק"מ כשהוא משוגר מראם-נ"ט.

ראם-נ"ט פותח לאחר תקופה ארוכה של פיתוח וניסוי בתנאי לחימה, והוא מבוסס על לקחי המלחמות האחרונות, אשר הבליטו את הצורך במערכת לחימה ניידת נגד טנקים, המסוגלת לפעול בכל תנאי השטח, ונושאת מערכת נשק מתקדמת ויעילה, הכוללת טילים מדויקים מונחים לייזר.

"השילוב הקטלני של עוצמה וכוח אש, על פלטפורמה בעלת עבירות גבוהה מאפשר לכוח לוחם נייד לנצל תנאי שטח קיצוניים להשגת יתרון טקטי, על ידי שילוב של שתי מערכות לחימה מוכחות המתואמות לפעולה נגד שריון האויב בכל מקום בו יימצא" אמר בכיר ברמתא.

התע"א תציג בתערוכת Fidae 2012 בצ'ילה, פתרונות טכנולוגיים ומוצרים שונים, ביניהם:
מערכת ההגנה האווירית ברק 8, מל"ט ההרון, מל"ט הברדלס המיועד להמראה ונחיתה אנכיים טקטיים, מטע"דים מתקדמים וייעודיים ומערכות התראה מוקדמת.

מפעל רמתא בבאר-שבע, מחטיבת כלי הטיס המטוסים האזרחיים של התעשייה האווירית לישראל עוסק, בין היתר, בתכנון וייצור של מערכות קרקעיות כולל נגמ"שים ופתרונות משוריינים אחרים.
מבת טילים מקבוצת מטח- מערכות טילים וחלל של התעשייה האווירית לישראל, מתמחה בתכנון וייצור של מערכות טילים מתקדמות, טילי התקפה ימיים, מערכות חימוש משוטטות, ומערכות מדויקות להנחיית חימוש.

בתמונות:
ראם נ"ט משוריין ממוגן מתוצרת התע"א, נושא טילי נמרוד SR מונחי לייזר.

עוד באלקטרואופטיקה

עוד חדשות