התעשייה האווירית חושפת מערכת אלקטרו- אופטית חדשה

מערכת לרכישה וציון מטרות קרקעיות- GTADS

מאת הודעות לעיתונות.


מערכת GTADS

נמל תעופה בן גוריון, 15 ביוני 2010- התעשייה האווירית מציגה לראשונה בתערוכת היבשה שליד פריז "יורוסאטורי" שנפתחה אתמול מערכת אלקטרו- אופטית ניידת, קלת משקל לרכישה וציון מטרות קרקעיות- GTADS (Ground Target Acquisition & Designation System).

בפיתוח המערכת יושמה תפיסה חדשנית בתחום התצפית וציון של מטרות קרקעיות במערכת מיוצבת, מכוילת וסגורה המכילה הן את החיישנים והן את ציין הלייזר.GTADS מבוסס על מערכת מבצעית אלקטרו- אופטית מיוצבת על גבי חצובה מתוצרת התע"א- MiniPOP וכולל מחשב טקטי,ידית הפעלה+ עינית, מוצא צפון וספק כוח.

המערכת עונה על האתגר של קיצור זמן התגובה בין גורם התצפית והגורם התוקף (Sensor-to-Shooter) בזירה ומגבירה שרידותו של המפעיל הודות ליכולת הפעלה מרחוק המאפשרת ביצוע המשימות מאחורי מחסה.שאול שחר, מנהל מפעל תממ, מחטיבת מערכות טילים וחלל ציין כי:" GTADS משלבת את היכולות הטכנולוגיות של התעשייה האווירית בתחומי המערכות המיוצבות, אלקטרו- אופטיקה, ציון לייזר ועיבוד תמונה.
המערכת מבטיחה הצלחת המשימה ע"י מתן יכולת פריסה מהירה בשטח, הפעלה מדויקת מרחוק, רכישת מטרות יום ולילה, עקיבה אוטומטית, ציון לייזר של מטרות נעות- כל זאת ביחידה אחת תוך שמירה על חיי אדם.

GTADS מהווה מענה אופטימאלי לצרכים הולכים וגוברים של כוחות הקרקע בשדה הקרב המודרני- הן מבחינת הניידות והן מבחינת רמת דיוק ציון המטרות".

בתמונה:
מערכת GTADSחזרה למגאזין

כל הזכויות שמורות אופלי התשס"ח